در نشست مدیرکل استاندارد استان و رییس دانشگاه تدوین شد:

دفتر مشترک استانداردسازی در دانشگاه مازندران راه‌اندازی می‌شود

Blog Image

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، نشست مشترک مدیرکل استاندارد مازندران و رییس دانشگاه مازندران جهت بررسی نیازهای زمینه‌های همکاری و ایجاد دفتر مشترک استانداردسازی در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.

بر اساس این گزارش، دکتر حشمت‌اله علی‌نژاد رییس دانشگاه در این نشست با بیان اهمیت استاندارد در جامعه و کارآیی آن در توسعه استان و کشور گفت: دانشگاه مازندران به عنوان دانشگاه جامع استان، باتوجه به توانمندی استادان با تجربه، دانشجویان نخبه در مقاطع مختلف و با دارا بودن ظرفیت‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری، آمادگی لازم برای همکاری‌های مستمر و پایدار با اداره کل استاندار استان مازندران را دارد.

دکتر جمال قاسمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه نیز در این نشست با تاکید بر این‌که دانشگاه مازندران می‌تواند با انجام مطالعات در حوزه هایی نظیر آموزش و ترویج که مورد نظر اداره کل استاندارد می‌باشد در امر کارشناسی استاندارد به این اداره کل یاری رساند، اظهار داشت: هم‌چنین این دانشگاه به دلیل وجود آزمایشگاه‌های متعدد و مجهز، می‌تواند خدمات تخصصی فنی و آزمایشگاهی ارزشمندی را در قالب آزمایشگاه همکار ارایه دهد.

دکتر محمد ملاعلی‌پور مدیر کل استاندارد مازندران نیز در بیاناتی با اشاره به اين‌که دانشگاه مي‎تواند در طرح، تدوین و اجرای استانداردهاي ملي و بين‌المللي، تاثير زیادی در افزایش اعتبار و اعتماد پژوهش‌ها و استانداردسازی‌ها داشته باشد، گفت: با توجه به ظرفیت قابل توجه دانشگاه مازندران، این اداره کل آمادگی دارد جهت بهره‌مندی از ظرفیت‌های این دانشگاه، نیازها و مسایل خود را در راستای تفاهم‌نامه منعقدشده، در اختیار دانشگاه قراردهد تا با همکاری یکدیگر به رفع آن اقدام نمایند.

عضو هیات علمی دانشگاه مازندران افزود: هم‌چنین طرفین می‌توانند با برگزاری دوره‌های مشترک آموزش استاندارد توسط اساتید متخصص، تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی، ترویج فرهنگ استاندارد در حوزه ملی و بین‌المللی و بهره‌مندی از مزایای خدمات آزمایشگاهی به این خواسته‌ها جامه عمل بپوشانند.

شایان ذکر است: در پایان این نشست مقرر گردید جهت تعامل هر چه بیشتر دانشگاه و اداره کل استاندارد استان، دفتر مشترک استانداردسازی در دانشگاه مازندران افتتاح شود.

Blog Image
Blog Image
Blog Image


روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه های گروهی