به همت ستاد برگزاری اعتکاف رجبیه دانشگاه مازندران:

مراسم معنوی اعتکاف رجبیه در دانشگاه مازندران برگزار شد

Blog Image

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، مراسم معنوی اعتکاف رجبیه با حضور مشتاقان پرشور جامعه دانشگاهی از 15 تا 17 بهمن 1401 در مسجد امام جعفر صادق(ع) پردیس دانشگاه مازندران برگزار شد.

در افتتاحیه این مراسم معنوی که به همت ستاد برگزاری اعتکاف رجبیه دانشگاه مازندران برگزار شد، حجت‌الاسلام رحیمیان رییس استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ضمن بیان آیات و روایات در خصوص اهمیت این سنت حسنه به ایراد سخن پرداخت. هم‌چنین حاج سعید غلام‌نژاد مداح اهل بیت به مولودی خوانی و ذکر فضایل امام علی(ع) پرداخت.

آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده سابق ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و کاشان، دکتر حشمت‌اله علی‌نژاد رییس دانشگاه مازندران، حجت الاسلام موسی مستقیمان مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و دکتر مرتضی علویان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه نیز با حضور در مسجد محل برگزاری اعتکاف، به ایراد سخنرانی و گفت‌وگو با دانشجویان پرداختند. اختصاص تعداد 10 کمک هزینه سفر مشهد مقدس برای زیارت اولی‌های حاضر در اعتکاف از سوی ریاست دانشگاه نیز از رویدادهای جالب این حضور بود.

برگزاری اعمال ام داود و ذکر و مناجات خوانی در عصر روز سوم توسط مداح اهل بیت کربلایی علی علیپور حسن ختام مراسم معنوی اعتکاف رجبیه دانشگاه مازندران در سال 1401 بوده است.

یادآور می‌شود: از جمله برنامه‌های برگزارشده در این مراسم معنوی می‌توان به حلقه‌های معرفت و مشاوره در دو بخش خواهران و برادران با حضور مبلغان اعزامی از دفتر مرکزی نهاد، تلاوت روزانه قرآن کریم، مناجات‌خوانی شبانه توسط ذاکران اهل بیت کربلایی علی رحمانی و کربلایی محمد فرجی، برگزاری مسابقات فرهنگی از بروشورهای توزیع‌شده با موضوع صحیفه سجادیه و هم‌چنین تهیه و اهدای بسته فرهنگی شامل بروشورهای اعمال ماه رجب، صحیفه سجادیه، کتاب ایران مقتدر(گزیده‌ای از کتاب صعود 40 ساله) اشاره نمود.


روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه های گروهی