هم‌زمان با آغاز دهه مبارک فجر:

سی‌و‌دومین دوره جشن تشویق فرزندان ممتاز در دانشگاه مازندران برگزار شد

Blog Image

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، سی‌و‌دومین دوره جشن تشویق فرزندان ممتاز کارکنان دانشگاه، عصر چهارشنبه ۱۲ بهمن 1401، هم‌زمان با میلاد باسعادت امام محمدتقی(ع) و آغاز دهه مبارک فجر در مجتمع خوابگاهی حضرت زینب(س) برگزار شد.
بر اساس این گزارش، دکتر حشمت‌اله علی‌نژاد رییس دانشگاه مازندران در این برنامه با تاکید بر این نکته که پدر و مادر آگاه، عالم، مهربان، دلسوز، پیگیر و آینده‌نگر می‌تواند با تربیت فرزندان نیکو و تعلیم مهارت‌های زندگی آینده کشور را مدیریت کند، به والدین توصیه کرد که با فراهم‌نمودن فضای مناسب جهت مطالعه، ایجاد مکانی امن توام با آرامش و آسایش و به دور از استرس‌های زندگی در خانواده و استحکام رابطه با فرزندان خود، زندگی و آینده روشن و بهتری را برای آینده‌سازان این مملکت رقم بزنند تا جامعه متعالی و مطلوبی را برای نسل آینده شاهد باشیم.
دکتر علی‌نژاد با بیان این‌که تقدیر از دانش‌آموزان و دانشجویان نمونه و ممتاز، نشان از اهمیت تحصیل علم در بین مسوولان دانشگاه دارد، هدف از برگزاری این گونه مراسم و جشن‌ها را افزایش انگیزه تحصیلی و تقویت روحیه تلاشگری، فراهم‌آوردن زمینه رقابت سالم و سازنده در بین فرزندان عزیز و تقدیر از حمایت‌ها و زحمات والدین آن‌ها برشمرد. رییس دانشگاه مازندران خاطرنشان کرد: ارتقای سطح علمی و تحصیلی فرزندان به منظور تربیت مدیران آگاه، عالم و توانمند برای آینده کشور از مهم‌ترین مسایلی است که باید خانواده‌ها جهت تحقق آن تلاش نموده و از هیچ کوششی در این راه دریغ نورزند، چرا که آینده این شهر، این استان و این کشور را باید در دستان توانای این عزیزان جست‌وجو کرد. دکتر حشمت‌اله علی‌نژاد با اشاره به این‌که بدون تردید کسب موفقیت در تحصیل و آموزش، امری پسندیده و مطلوب می‌باشد، تصریح کرد: اما این مهم، همه ارکان زندگی انسان محسوب نمی‌شود. در کنار رشد و ارتقای تحصیلی و امور آموزشی و پژوهشی، باید به مباحث اخلاقی هم‌چون تکریم بزرگان، احترام به خانواده، معلمان و اساتید نیز توجه ویژه‌ای شود. امیدوارم شما فرزندان ممتاز همان‌گونه که در عرصه‌های علمی پیشرفت می‌کنید در زمینه‌های اخلاقی و رفتاری و احترام به دیگران نیز کوشا باشید.
دکتر علی‌نژاد با تاکید بر این‌که فرزندان این تمدن عظیم ایرانی- اسلامی با الگوبرداری از آموزه‌های علمی، دینی و تاریخی خود، همواره در صحنه‌های ملی و بین‌المللی درخشیده و موفق عمل کرده‌اند، اظهار داشت: ما بر این باوریم که بالندگی علمی و پرواز بر قله‌های رفیع دانش، نیازمند تلاش، کوشش و از خودگذشتگی استادان، پدران، مادران و فرزندانی است که می‌توانند منشا تحولات شگرف در حوزه‌های مختلف علمی باشند. رییس دانشگاه مازندران گفت: دانشگاه مازندران با برگزاری این مراسم، ضمن تشویق و افزایش انگیزه، توجه ویژه خود را به سرنوشت علمی فرزندان کارکنان نشان می‌دهد و در این مسیر با جدیت و تمام توان خود، سعی دارد تا در سال‌های بعد گام‌های مفیدتر و موثرتری را در این راستا بردارد. یادآور می‌شود: این جشن که با حضور تعدادی از مسوولان دانشگاه و جمع کثیری از فرزندان(دانش‌آموزان و دانشجویان) ممتاز اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه مازندران با همراهی خانواده‌های‌شان در مجتمع خوابگاهی حضرت زینب(س) برگزار شد، با برنامه‌های شاد و متنوعی از جمله اجرای مجری توانمند صدا و سیما - رحمان قدمی -، گروه موسیقی، اجرای نمایش طنز، تقلید صدا، شعرخوانی و چندین مسابقه جذاب همراه بود.

Blog Image
Blog Image
Blog Image
Blog Image
Blog Image
Blog Image
Blog Image
Blog Image
Blog Image
Blog Image
Blog Image
Blog Image


روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه های گروهی