رییس دانشگاه مازندران:

دانشگاه‌ها باید در مسیر کارآفرینی و توسعه صنعتی حرکت کنند

Blog Image

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، دکتر حشمت‌اله علی‌نژاد رییس دانشگاه مازندران در جشنواره پژوهشی شهید فخری‌زاده که در ساری برگزار شد، با تاکید بر این‌که پژوهش سنگ بنای توسعه است و تربیت نیروی انسانی مولد، یکی از ابزارهای مهم برای تحقق این امر است،‎ گفت: اعزام دانشجویان به دوره‌های کارآموزی و مهارت‌افزایی در واحدهای تولیدی و خدماتی با هدف تبدیل مطلوب‌تر ایده به عمل در مازندران اجرا می‌شود.

دکتر علی‌نژاد با بیان این‌که عوامل سخت افزاری، نرم افزاری و نیروی انسانی در پژوهش بسیار مهم است، افزود: دانشگاه‌ها در مباحث علمی در ارتباط با مسایل پیرامون خود حساس و مساله‌محور هستند و ما در آموزش از نسل اول و دوم عبور کرده و اکنون در نسل سوم و چهارم هستیم که دانشگاه‌ها باید در این راستا در مسیر کارآفرینی و توسعه صنعتی حرکت کنند.

رییس دانشگاه مازندران با بیان این که تشکیل قرارگاه تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین از اقدامات مثبت برای اتصال صنعت و دانشگاه در استان است که به خوبی در ماه‌های گذشته در این مسیر حرکت کردیم، اضافه کرد: تبیین مزیت‌های موجود در استان در حوزه‌های کشاورزی، گردشگری، بازرگانی و حمل‌ونقل برای دانشجویان استان در دستور کار است. البته چالش‌هایی هم در مازندران وجود دارد که باید برای برون‌رفت از آن برنامه داشته باشیم.

دکتر علی‌نژاد در پایان خاطرنشان کرد: تعریف پایان‌نامه و رساله‌های تقاضامحور برای توسعه اقتصادی استان از برنامه‌هایی است که با همراهی دستگاه‌های اجرایی برای تحقق آن در تلاش هستیم.

یادآور می‌شود: در این همایش، پژوهشگران برتر استان مازندران در حوزه‌های مختلف صنعتی، دانشگاهی و ایده‌های برتر از سوی استاندار مازندران تجلیل شدند و دبیرخانه دایمی جشنواره پژوهشی شهید فخری‌زاده نیز به صورت رسمی آغاز به‌کار کرد.

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه های گروهی