در آستانه 16 آذر و روز دانشجو انجام شد

بازدید سرزده مسوولان دانشگاه مازندران از خوابگاه‌های دانشجویی و نشست صمیمی با دانشجویان

Blog Image

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، دکتر حشمت‌اله علی‌نژاد رییس دانشگاه در شامگاه ‌شنبه 12 آذر 1401 با حضور در خوابگاه‌های امام حسین(ع) و حضرت زینب(س)، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این خوابگاه‌ها، در نشست صمیمی و رودررو با دانشجویان، در جریان مشکلات و کمبودهای آنان قرار گرفت و دستورات لازم در خصوص رفع این مشکلات را صادر کرد.

بر اساس این گزارش، در این دیدار که با همراهی حجت الاسلام مستقیمان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران، دکتر مرتضی علویان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، دکتر علی‌اکبر ایزدی‌فر معاون دانشجویی و برخی از مدیران دانشگاه برگزار شد، دکتر علی‌نژاد روز دانشجو را روز آرمان‌خواهی، استقلال‌طلبی، استکبارستیزی و آزادی‌خواهی دانست و با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای گلگون‌کفن این روز، حوادث روز دانشجو را به‌مانند درسی خواند که می‌بایست با تاسی به آن، به‌دنبال استکبارستیزی و استقلال کشورمان باشیم.

رییس دانشگاه در ادامه این نشست صمیمی در پاسخ به نکات مطرح شده توسط دانشجویان، با تاکید بر این نکته که وظیفه ما این است که حرف‌های شما را بشنویم و تا حد امکان برای حل مشکلات‌تان تلاش کنیم، خاطرنشان کرد: جهت حل مشکلات دانشجویان و پیگیری مطالبات آنان، از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

دکتر مرتضی علویان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه نیز در جمع دانشجویان مستقر در خوابگاه گفت: هدف ما این است که اعلام کنیم مدیران دانشگاه در خدمت دانشجویان هستند و برای طرح و ارایه هرگونه نظر، انتقاد و ایده دانشجویان عزیز، گوشی شنوا وجود دارد و مطمئن باشید در راستای عملی‌کردن آن‌ها، گام‌های مفید و موثری برخواهیم داشت.

دکتر علویان با بیان این‌که در این ایام برنامه‌های مختلفی را تدارک دیدیم و به نوع مناسبات مختلف، برنامه‌‌های متنوعی برای دانشجویان داریم و امیدواریم این اتفاقات خوب ادامه داشته باشد، خاطرنشان کرد: این حضور مدیران در جمع دانشجویان، مقدمه‌ای است تا آن‌ها را از پشت میز به وسط میدان بکشانیم.

هم‌چنین دکتر یحیی کامیابی معاون اداری، مالی و پشتیبانی، دکتر جمال قاسمی معاون پژوهش و فناوری و دکتر رحمت عباس‌نژاد معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی با همراهی مدیران حوزه‌های مربوطه و روسا و معاونان دانشکده‌های تابعه دانشگاه با حضور سرزده در خوابگاه‌های شهید نواب صفوی و خوابگاه خودگردان نسیم کوثر، با دانشجویان ساکن در این خوابگاه‌ها دیدار و به سوالات ایشان پاسخ دادند.

یادآور می‌شود: ترمیم و زیباسازی نمازخانه خوابگاه حضرت زینب(س)، اختصاص اتاق برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی، افزایش کيفيت غذای سلف، سرویس‌دهی سلف در روزهای تعطیل و آخر هفته، تشکیل شورای صنفی دانشجویان، ترمیم تخت‌های خوابگاهی،‌ تعویض و شست‌وشوی فرش و موکت اتاق‌ها، رعایت بهداشت و نظافت محیط بلوک‌ها، تجهیز بلوک‌ها به ماشین لباس‌شویی، اصلاح ساعت ورود و خروج دانشجویان مستقر در خوابگاه‌ها، فراهم نمودن امکانات مناسب ویژه معلولان، اختصاص خوابگاه به دانشجویان روزانه غیر بومی، و ... از جمله نکاتی بود که توسط دانشجویان مطرح و خواستار رسیدگی به آن شدند.

حضور مسوولان دانشگاه در نمازخانه خوابگاه دختران و برپایی نماز جماعت، شرکت مسوولان دانشگاه در جشن تولد یکی از دانشجویان دختر مستقر در خوابگاه حضرت زینب(س)، صرف شام مسوولان در سلف خوابگاه‌ امام حسین(ع) و گرفتن عکس یادگاری از دیگر برنامه‌های این بازدیدها بود.


روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه های گروهی