چاپ        ارسال به دوست

به همت مرکز تخصصی آپا دانشگاه مازندران برگزار شد:

برگزاری دوره ارزیابی امنیتی اپلیکیشن‌های تلفن همراه

 

 

 

 

 

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، دوره تست نفوذ و ارزیابی امنیتی برنامه‌های اندرویدی توسط مرکز آپا دانشگاه مازندران و با حضور اعضای هیات علمی علاقه مند و نیز دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط در روزهای 6، 7، 13و 14 تیر ماه در محل مرکز آپا در سازمان مرکزی دانشگاه مازندران برگزار گردید.
       بر اساس این گزارش، دکتر احسان عطایی دادوی رییس مرکز آپا دانشگاه مازندران با اعلام این خبر افزود: با توجه به گسترش روزافزون استفاده از گوشی‌های هوشمند در جامعه و تنوع نرم‌افزارهای مبتنی بر این گوشی‌ها، مرکز آپا در صدد بر آمد تا دوره جامعی را در حوزه ارزیابی امنیتی برنامه‌‌های مبتنی بر سیستم عامل اندروید که فراگیرترین سیستم عامل گوشی‌های تلفن همراه در ایران و جهان محسوب می‌شود، برگزار نماید تا جامعه دانشگاهی و نیز مهندسان شاغل در صنعت تولید نرم‌افزار را با ضروریات امنیتی این برنامه‌ها آشنا نماید.
       دکتر عطایی ادامه داد: از این رو، چنین دوره‌ای به مدت حدود 32 ساعت و با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر طراحی و اجرا شده است. در این دوره، ساختار سیستم عامل اندروید شرکت گوگل، جمع‌آوری و تحلیل ترافیک شبکه نرم‌افزارهای اندرویدی، ابزارهای مختلف تحلیل ایستا و پویای نرم‌افزارهای اندرویدی و استانداردهای ارزیابی امنیتی این نرم‌افزارها در قالب کارگاهی ارایه و تمرین گردید.

تصاویر بیشتر
روابط عمومی دانشگاه مازندران
امور رسانه های گروهی


٠٩:٤٤ - يکشنبه ١٦ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٢٠٧٢٨    /    تعداد نمایش : ٧٩٦