چاپ        ارسال به دوست

به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد:

انعقاد تفاهم نامه همکاری های علمی بین دانشگاه مازندران و دانشگاه پواتیه فرانسه

 

 

 

 

 

به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد:

انعقاد تفاهم نامه همکاری های علمی بین دانشگاه مازندران و دانشگاه پواتیه فرانسه

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، تفاهم نامه همکاری‌های علمی بین دانشگاه مازندران و دانشگاه پواتیه فرانسه با حضور دکتر یحیی طالبی رستمی سرپرست دانشگاه مازندران، دکتر محمد حسین فاطمی معاون پژوهشی دانشگاه و دکتر جواد تقی زاده عضو هیات علمی گروه حقوق دانشگاه مازندران و همچنین هیات فرانسوی متشکل از پروفسور ایو ژان رییس دانشگاه، پروفسور لوییک لوویه نایب رییس و پروفسور نعمت جعفری استاد روانپزشکی دانشگاه پواتیه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در روز پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ساری منعقد گردید. 

       بر اساس این گزارش، در این نشست که روسا و نمایندگان بسیاری از دانشگاه های استان های مازندران و گلستان حضور داشتند، ابتدا دکتر طالبی رستمی به معرفی دانشگاه مازندران و ارایه زمینه های موجود برای همکاری های علمی بین دو دانشگاه پرداخت و پس از معرفی سایر دانشگاه های حاضر، اعضای هیات فرانسوی، تاریخچه و گروه های علمی دانشگاه پواتیه را معرفی کردند. 

       در پایان این نشست، تفاهم نامه همکاری های علمی بین دانشگاه های پواتیه و مازندران به امضای پروفسور ایو ژان رییس دانشگاه پواتیه و دکتر یحیی طالبی رستمی سرپرست دانشگاه مازندران رسید.

       یادآور می شود: دانشگاه پواتیه فرانسه در سال ۱۴۳۱ تاسیس شد و در رشته های الهیات، حقوق و پزشکی آغاز به کار کرد. این دانشگاه اکنون دارای ۳۰۰۰۰ دانشجو از جمله ۴۵۰۰ دانشجوی خارجی، ۲۸۰۰ کادر اداری از جمله ۱۳۰۰ عضو هیات علمی است. این دانشگاه جزو پنج دانشگاه برتر فرانسه در حوزه آموزش و دارای شهرت فراوان در پژوهش و آموزش به ویژه در گرایش های مختلف رشته حقوق است.

تصاویر بیشتر

روابط عمومی دانشگاه مازندران

اموررسانه های گروهی


١٠:٥٩ - شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٢٠٣٥٢    /    تعداد نمایش : ٧٨٣