چاپ        ارسال به دوست

دکتر رضا شجری مدیر گروه تاریخ دانشگاه:

موافقت شورای گسترش وزارت عتف با ایجاد رشته تاریخ در مقطع کارشناسی در دانشگاه مازندران

 

 

 

 

 

        به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، شورای گسترش وزارت علوم،تحقیقات و فناوری با ایجاد رشته تاریخ (گرایش تاریخ ایران) در مقطع کارشناسی در دانشگاه مازندران موافقت کرد.
         دکتر رضا شجری مدیر گروه تاریخ دانشگاه با اعلام این خبر افزود: بر این اساس، دانشگاه مازندران از مهر سال 97 در مقطع کارشناسی نیز پذیرای داوطلبان و علاقه مندان این رشته می باشد.
        وی افزود: با عنایت به اینکه تاریخ و آگاهی تاریخی از ارکان اصلی تکوین و گسترش هویت ایرانی-اسلامی است و با توجه به نقش بسزایی که معرفت تاریخی در فهم و تبارشناسی مسایل و موضوعات کشور داراست و همچنین فقدان این رشته در دانشگاه های دولتی استان های شمالی کشور، خلاء این رشته بیش از پیش احساس می گردید. لذا معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مازندران ایجاد این رشته را در دستور کار خود قرار داده و بعد از بستر سازی و ایجاد ظرفیت های علمی لازم و کافی، موفق به اخذ مجوز شورای گسترش وزارت علوم،تحقیقات و فناوری با ایجاد رشته تاریخ(گرایش تاریخ ایران) در مقطع کارشناسی شدند.
       یادآور می شود: گروه تاریخ در دانشگاه مازندران از سال 92 تاسیس گردیده و از همان تاریخ در مقطع کارشناسی ارشد در رشته تاریخ اسلام دانشجو می پذیرد.روابط عمومي دانشگاه مازندران
امور رسانه هاي گروهي


١٢:٢٨ - چهارشنبه ٢٠ تير ١٣٩٧    /    شماره : ١٧٥٧٨    /    تعداد نمایش : ١٤٨١اطلاعیه ها مشاهده همه

همایش ها