چاپ        ارسال به دوست

در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد:

دیدار نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با رییس دانشگاه مازندران

 

 

 

 

 

دیدار نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با رییس دانشگاه مازندران

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، حسین نیازآذری نماینده مردم شهرستان بابل و عضو هیات رییسه کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی با حضور در دانشگاه مازندران، با دکتر سید خلاق میرنیا رییس دانشگاه مازندران دیدار و گفت و گو کرد.

       در این دیدار که با حضور رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مازندران، معاونان و مدیران دانشگاه در محل دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد، نیازآذری با اشاره به این که دانشگاه برای کمک به رشد و توسعه کشور نیاز به زیرساخت های محکم دارد، گفت: دانشگاه مازندران باید با تکیه بر این زیرساخت ها و ایجاد این استحکام بتواند مشکلات استان و کشور را حل و فصل نماید.  

       نماینده مردم شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دکتر میرنیا در تمام مسوولیت های خود منشا اثر، نوآوری و خلاقیت بودند، اظهار داشت: امروز با تکیه بر این مدیریت قوی و با توجه به حضور اساتید و نخبگان دانشگاهی و کارمندان زحمتکش و پرتلاش، دانشگاه مازندران به جایگاه بسیار خوبی در بین دانشگاه های کشور دست پیدا کرده است. 

   عضو هیات رییسه کمیسیون عمرانی مجلس در ادامه به شعار تدبیر و عمل در گزارش عملکرد دانشگاه مازندران اشاره و خاطرنشان کرد: این امر بیانگر اهتمام این دانشگاه به مقوله مدیریت جهادی و عمل گرایی در راستای پیشرفت و توسعه کشور است و جای تقدیر دارد. البته در این میان نباید از موضوع پژوهش و تحقیق نیز غافل شد.

       وی افزود: با توجه به ماموریت استاندار مازندران به این دانشگاه در خصوص راه اندازی اتاق فکر توسعه و تعالی با بهره گیری از توان نخبگان، پژوهشگران و صاحب نظران، ارتباط دانشگاه با صنعت، مراکز پژوهشی و فناوری و همچنین مراکز فرهنگی در رسیدن به این هدف و کم کردن التهابات جامعه بسیار اثربخش خواهد بود که مطالبه همه ما از جامعه دانشگاهی به ویژه این دانشگاه نیز این چنین است. 

       نیازآذزی با بیان این که دانشگاه امروز باید در وسط میدان باشد تا مشکلات جامعه را برطرف نماید یادآور شد: ما اثربخشی و اثرگذاری دانشگاه را در مواقع حساس و بحرانی کشور بارها دیده ایم و امروز هم بیشتر از هر زمانی، نیازمند این هم فکری و کمک هستیم و باید با تعامل دوسویه و روشنگری برای همه اقشار جامعه به ویژه دانشجویان، گام بلندی در جهت برطرف ساختن موانع و مشکلات کشور برداشته شود. 

       عضو هیات رییسه کمیسیون عمرانی مجلس در ادامه از پروژه های عمرانی در دست احداث دانشگاه بازدید و از نزدیک در جریان روند تکمیل این پروژه ها قرار گرفت و بار دیگر بر اهمیت وجود زیرساخت مناسب در جهت توسعه و آبادانی همه جانبه استان و کشور با تکیه بر توان علمی دانشگاه تاکید کرد. 

حضور بی بدلیل دکتر میرنیا در دانشگاه موجب دمیدن روح تازه ای گردید/ مدیریت ایشان قابلیت الگودهی دارد

    حجت الاسلام محمد رحیمیان رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مازندران نیز در این نشست با اشاره به این که دانشگاه نیاز به چنین رفت و آمدها و تعاملاتی دارد، گفت: دانشگاه باید بتواند هم خودش منشا اثر باشد و هم مسوولان نظام را در جریان امور قرار دهد. 

       حجت الاسلام رحیمیان با بیان این مطلب که بنده سابقه ای طولانی در حضور در این دانشگاه به عنوان خدمتگزار دارم، افزود: این را به عنوان یک شهادت دینی در محضر خداوند متعال عرض می کنم که حضور دکتر میرنیا یک حضور بی بدلیل است. حضور ایشان روح تازه ای در دانشگاه دمید و در چند دوره مدیریتی که من در دانشگاه بودم، واقعا مدیریت ایشان قابلیت الگودهی دارد. 

        رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مازندران خاطرنشان کرد: دکتر میرنیا بسیار با انگیزه و با روحیه جهادی و متعهدانه در راستای نظام بوده و مصداق بارز تعریفی که از یک مدیر انقلابی می توان کرد. ایشان در عمل نشان دادند که علی رغم کاستی هایی که وجود دارد و بحران هایی که در این چند سال اخیر داشتیم، در این فضا و شرایط بسیار موفق بوده اند.

       وی افزود: مشکل مضاعفی که استان ما دارد این است که غالبا زیرساخت های ضعیفی دارد و به دلیل غفلت هایی که از گذشته صورت گرفته، ما دچار کاستی ها و کمبود هایی هستیم که دانشگاه ما هم از آن مستثنی نیست. در چند سال اخیر حرکات مثبتی انجام شده که البته برخی با این حرکت همراهی نکردند و خودشان را تطبیق ندادند و بعضا تعهد لازم را ندارند و بخاطر منافع شخصی خودشان اعتراضاتی دارند اما حقیقت قضیه این است که مدیریت دانشگاه بسیار موفق عمل می کند و بسیار شایسته است که از مدیران فعال و جهادی تقدیر و حمایت شود.

 

تصاویر بیشتر

روابط عمومي دانشگاه مازندران

امور رسانه هاي گروهي


١٣:١٢ - سه شنبه ١٩ تير ١٣٩٧    /    شماره : ١٧٥٦٩    /    تعداد نمایش : ١٧٦٢اطلاعیه ها مشاهده همه

همایش ها