چاپ        ارسال به دوست

با حضور مسئولان دانشگاهی و دانشجویان برگزار شد:

آیین نکوداشت 16 آذر و روز دانشجو

من خودم را در مقابل کسی نمی دانم و افتخارم این است که خدمت گزار دانشگاه هستم

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، آیین نکوداشت روز دانشجو در دانشگاه مازندران با حضور رییس و مسئولان دانشگاهی و دانشجویان دانشگاه در سالن اجتماعات دانشکده علوم انسانی و اجتماعی برگزار گردید. 

       براساس این گزارش، دکتر سید خلاق میرنیا رییس دانشگاه مازندران خطاب به دانشجویان حاضر در مراسم گفت: ما هیچ وقت خودمان را در مقابل شما نمی دانیم. دانشگاه در مقابل شما نیست بلکه برای شما است و افتخارم این است که خدمت گزار دانشگاه هستم. 

       دکتر میرنیا با اشاره به اثرات انتقاد و انتقادپذیری در دانشگاه افزود: اگر نقدها بموقع و بدرستی بیان شود، ما بهتر می توانیم نقاط ضعف خود را بشناسیم و در جهت رفع آن تلاش کنیم. ما وظیفه مان خدمت به شما است و در این دو سال با تمام وجود خدمت کردیم. با وجود این که پول و امکانات کافی نداشتیم، 2.5 میلیارد تومان جهت رفع نواقص و مشکلات در خوابگاه ها هزینه کردیم. البته ضعف خیلی زیاد است. از سال 72 که خوابگاه دختران ایجاد شد، چه کسی به فکر این ها بود؟ الان هم هنوز رستوران ندارند و این رستوران را با اختیار شخصی خود از محل صرفه جویی و درآمد اختصاصی دانشگاه و طرح 50 درصدی دولت شروع کردیم.

       رییس دانشگاه مازندران در ادامه با اشاره به اینکه ما برای اولین بار برای دانشگاه برنامه نوشتیم و دانشگاه برنامه ای برای بودجه نداشت، گفت: همین امسال در بین تشکل ها تخصیص بودجه کردیم. هیچ یک از برنامه های انجمن های علمی به خاطر پول کنار گذاشته نخواهد شد. اگر انجمن های علمی برنامه ی علمی بدهند، بنده موظف به حمایت هستم. همچنین انجمن ها و تشکل های سیاسی هم همینطور. این وظیفه ی من است. 

       رییس شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با بیان این نکته که تشکل ها در محیطی آرام، برادرانه، پدرانه و دلسوزانه برنامه های خود را ارایه دهند، خاطرنشان کرد: مجتمع فرهنگی سرنوشتی مثل استخر دارد که ما خواستیم درست کنیم ولی اعتبار ندادند و 12 سال بدون مجتمع فرهنگی هستیم که انشالله با بروز رسانی نقشه، کلنگ آن را خواهیم زد که همه تشکل ها در آن جمع خواهند شد و در دانشگاه پراکنده نخواهند بود. همچنین اگر خدا بخواهد تا شهریور 97 دانشکده علوم اقتصادی و اداری و همچنین دانشکده حقوق و علوم سیاسی افتتاح خواهد شد. من هیچ لحظه ای را غفلت نکرده و نداشتن پول را بهانه انجام ندادن کاری نکرده ام. 

 

پیام 16 آذر یعنی توجه به مسئولیت اجتماعی در تمام لحظات زندگی

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، آیین نکوداشت روز دانشجو در دانشگاه مازندران با حضور رییس و مسئولان دانشگاهی و دانشجویان دانشگاه در سالن اجتماعات دانشکده علوم انسانی و اجتماعی برگزار گردبد. 

       براساس این گزارش، دکتر حیدر جانعلی زاده معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران، با بیان این مطلب که ۱۶ آذر روزی است که متعلق به شهدای انسانیت و عزت و عظمت است، گفت: شما امروز اینجا جمع شده اید تا بگویید ای اسلام، ای ایران و ای ملت شریف ایران، ما شما را دوست داریم.  

     دکتر جانعلی زاده افزود: به ذهن من، دانشجو یعنی صفا و زندگی، یعنی طراوت و شادابی، یعنی امید و بالندگی، شجاعت و آرمانخواهی، مجاهدت، مقاومت و ایثارگری. 16 آذر فوران آتشفشان غیرت انقلابی به اسلام و ایران است، ما به شهیدان عزیز این روز و سراسر تاریخ افتخار می کنیم و به روح بلند آنها درود می فرستیم و به شما بزرگواران که برای عزت انسانی جمع شده اید درود می فرستیم. 

      معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در ادامه سخنانش به پیام ۱۶ آذر اشاره کرد و افزود: پیام 16 آذر یعنی توجه به مسئولیت اجتماعی در تمام لحظات زندگی، شهدا در 16 آذر با خون نوشتند که ای ایران و ای انسان من تو را دوست دارم. به شهیدانش درود و به شما پیروان آن عزیزان درود. خداوند را شاکریم که می توانیم به شهیدان درود بفرستیم و در مقابل دانشجویانی که برای عزت انسانی تلاش می کنند سر تعظیم فرود بیاوریم.

از نظر علمی واقعا کشور ما نیازمند جهش علمی شما جوانان است

       دکتر احمد جعفری صمیمی عضو هیات علمی دانشگاه مازندران در این نشست که با عنوان دانشگاه، دانشجو و توسعه برگزار گردید، گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری ویژگی دانشجویان خوب این است که اولا درس خوان باشند، ثانیا اخلاق مدار باشند و دیگر اینکه ورزشکار باشند که امروزه با ظهور تکنولوژی های جدید این سه خصلت کمتر از گذشته در بین دانشجویان رعایت می شود.

       پروفسور جعفری صمیمی با بیان این مطلب که ما امروزه نیز باید به سمت این سه ویژگی دانشجویان را هدایت کنیم، ادامه داد:. ما باید با تلاش و پشتکار کشور خود را آباد کنیم و این را به تمامی فرزندان خود آموزش دهیم. امروزه اساتید مجرب و بسیار خوبی در اختیار شما دانشجویان هستند، ولی به دلایل مختلف بازدهی مانند گذشته ندارد. 

      دکتر جعفری صمیمی خاطرنشان کرد: از نظر علمی واقعا کشور ما نیازمند جهش علمی شما جوانان است. باید تمرکز خود را بر روی سه ویژگی که رهبر انقلاب فرموده اند بگذاریم و به فکر چیز دیگری نباشیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٤:٢٦ - سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٥٣٩    /    تعداد نمایش : ٢٦٧٠اطلاعیه ها مشاهده همه

همایش ها