اخبار > برگزاری سومین نشست از دوره پنجم هیات امنای دانشگاه‌های استان مازندران  چاپ        ارسال به دوست

در تاریخ 6 بهمن 1399 به‌صورت مجازی انجام شد:

برگزاری سومین نشست از دوره پنجم هیات امنای دانشگاه‌های استان مازندران

 

 

 

 

 

 

در تاریخ 6 بهمن 1399 به‌صورت مجازی انجام شد:

سومین نشست از دوره پنجم هیات امنای دانشگاه‌های استان مازندران

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، سومین نشست از دوره پنجم هیات امنای دانشگاه‌های استان مازندران در تاریخ 6 بهمن 1399 به‌صورت مجازی برگزار گردید.

       بر اساس این گزارش، دکتر مصطفی عزیزی شمامی رییس دبیرخانه هیات امنا دانشگاه‌های مازندران ضمن اعلام اینکه«خبرهای خوبی برای همکاران عزیزمان داریم و مصوبات بسیار خوب و تقریبا هر آن‌چه مورد نظر همکاران بوده است با حمایت و پیگیری جدی ریاست محترم دانشگاه و دبیرهیات امنا و با موافقت اکثریت قاطع اعضای محترم هیات امنا به تصویب رسید» به تشریح اهم مصوبات این جلسه پرداخت:

در حوزه پژوهشی؛ شیوه نامه جدید و به روز شده اعتبار ویژه پژوهشی(گرنت) اعضای هیات علمی دانشگاه به تصویب هیات امنا رسید. خوشبختانه اعتبار ویژه پژوهشی(گرنت) با افزایش بسیار مناسب(تقریبا دو برابری)  نسبت به شیوه نامه قبلی مورد تصویب قرار گرفت.

  در همین راستا شیوه نامه تشویق به روز شده نویسندگان مقالات چاپ شده در مجلات معتبر  jcr, isc وsjr  و مقالات ارایه شده در همایش های معتبر داخلی و بین المللی به تصویب رسید که پاداش مقالات مذکور نیز افزایشی بسیار مناسب و قابل توجه داشته است. نکته قابل توجه این است که دانشجویان عزیز و کارمندان محترم پژوهشگر دانشگاه نیز از این امتیاز در چارچوب مقررات بهره مند می گردند.

  در خصوص دوره های پسا دکتری نیز شیوه نامه دانشگاه مازندران مورد تصویب قرار گرفت. بر اساس این شیوه نامه دانشگاه مازندران می تواند از ظرفیت دانش‌آموختگان با انگیزه و آشنا به دانش روز دوره دکتري بعنوان پژوهشگر پسادکتری تحت هدایت و نظارت اعضای هیات علمی دانشگاه استفاده نماید. بر اساس شیوه نامه جدید، حق الزحمه پژوهشگران پسادکتری جذب شده، ماهانه معادل ۳۵ درصد از حقوق و مزایای استادیار پایه یک پرداخت می گردد.

  به منظور شناسایی، حمایت و توانمندسازي "دانشجویان"  ممتاز دانشگاه مازندران، در تمامی مقاطع و در راستای فراهم آوردن امکانات و تسهیلات آموزشی و فناوري، پژوهشی و فرهنگی براي هدایت هدفمند دانشجویان ممتاز دانشگاه، نیز آیین نامه شناسایی و تشویق دانشجویان نخبه و مستعد دانشگاه مازندران تصویب گردید.  در این راستا دانشگاه هر ساله پس از تایید و تصویب جوایز در هیات رییسه به تعدادي از دانشجویان ممتاز دانشگاه، جوایزی را در چهار دسته آموزشی، پژوهشی، رفاهی و  فرهنگی اهدا می کند. 

  تصویب ایجاد "معاونت برنامه ریزی و توسعه" در دانشگاه مازندران یکی دیگر از مصوبات بسیار مهم و راهبردی این دوره می باشد که خلاء و فقدان متولی برنامه ریزی و توسعه را در ساختار سازمانی دانشگاه مازندران پر خواهد نمود. علاوه بر این نمودار سازمانی جدید دانشگاه با نگاهی راهبردی، ماموریت گرایانه بر اساس مزیتهای نسبی، ساختار سازی های مناسب بر اساس ماموریتهای جدید در مسیر توسعه و توجه به مقوله هایی چون روابط بین الملل، بهبود چارت معاونت پژوهشی، بهبود چارت معاونت آموزشی و ... به تصویب هیات امنا رسیده است.

در حوزه رفاهی اعضای محترم هیات علمی، پرداخت کمک هزینه ماهانه مسکن از تاریخ 01/01/1400 به اعضای هیات علمی جدیدالاستخدام، براي 5 سال اول استخدام آنان، مشروط به آنكه داراي مسكن نباشند و يا از خانه سازماني دانشگاه استفاده نكنند،‌ به میزان «150» برابر ضریب حقوقی سالیانه؛ یکی دیگر از مصوبات مهم هیات امنا می باشد.

       دکتر عزیزی شمامی در پایان از ریاست دانشگاه و دبیر هیات امنای اعضای هیات امنای دانشگاه های مازندران، اعضای هیات رییسه دانشگاه مازندران، مدیر امور حقوقی دانشگاه و کارشناسان دبیرخانه هیات امنا دانشگاه تشکر و قدردانی نمود و هیات امنا را ظرفیتی ارزشمند در راستای استقلال و پیشبرد اهداف و توسعه دانشگاه دانست.

 

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه‌های گروهی

 


٠٧:٠٢ - يکشنبه ٣ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ٢٨١٦٨    /    تعداد نمایش : ١٤٢٢