اخبار > پیام تبریک رییس دانشگاه مازندران به مناسبت فرا رسیدن سال نو  چاپ        ارسال به دوست

در آستانه پنجاه سالگی دانشگاه مازندران و فرا رسیدن نوروز سال 1399 صادر شد:

پیام تبریک رییس دانشگاه مازندران به مناسبت فرا رسیدن سال نو

 

 

 

 

 

در آستانه پنجاه سالگی دانشگاه مازندران و فرا رسیدن نوروز سال 1399 صادر شد:

پیام تبریک رییس دانشگاه مازندران به مناسبت فرا رسیدن سال نو

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر کوروش نوذری رییس دانشگاه مازندران به‌مناسبت فرا رسیدن سال نو و در آستانه پنجاه سالگی دانشگاه، در پیام نوروزی خود ضمن تبریک فرا رسیدن سال جدید، از زحمات، تلاش‌ها و همت بی‌بدیل دانشگاهیان دانشگاه بزرگ مازندران در طی یک‌سال اخیر تقدیر و تشکر کرد.

       متن پیام رییس دانشگاه مازندران بدین شرح می‌باشد:

به‌نام خدای بهار آفرین

ز کوی یار می‌آید نسیم باد نوروزی                   از این باد ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی

       فصل تسبیح آفرینش است و قنوت درختان به تمنای آسمان و دست‌های خورشید به ذکر:

یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ

یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ

یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَال

حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

      در این بهترین ساعات و  نیکوترین ایام، حلول سال نو و عید فرخنده و باستانی نوروز سال 1399 را که پیام‌آور صلح، دوستی‌ها، مهربانی‌ها، عشق و محبت‌های خالصانه است به تمامی مردم وطنم، به‌ویژه جامعه بزرگ دانشگاهیان کشور و به‌خصوص اعضای محترم هیات علمی، کارمندان گرامی و دانشجویان عزیز استان و دانشگاه بزرگ مازندران تبریک گفته، از آفریننده متعال جان‌ها و روان‌ها خواستارم که تحول به احسن‌الحال و الاحوال را در سراسر حیات مادی و معنوی زندگی ما جاری سازد.

      نوروز که مجال تحول در عالم طبیعت است، در عین حال فرصتی است برای تحول درون و اصلاح امور. بیاییم در لحظات پاک تحویل سال نو و آغاز بهار طبیعت، پنجره‌های دل را به‌سوی پاکی‌ها بگشاییم و اجازه دهیم قلب‌های‌مان از نسیم پاکی، صلح و دوستی، لطافت روح و زیبایی‌های طبیعت خداوندی پر شود‌‌ و آرزو کنیم که سال جدید برای همه مردم جهان و به‌ویژه مسلمانان، پر از صلح، برکت، سلامتی، احترام به طبیعت، سرور و تنعم باشد.

       بیاییم در آستانه پنجاه سالگی دانشگاه بزرگ مازندران میثاقی دوباره ببندیم که برای گسترش مهربانی، نوع‌دوستی و هم‌بستگی بیشتر، حفظ محیط زیست، ساختن دانشگاهی زیباتر، بهتر و آبادتر، پرورش انسان‌هایی خلاق‌تر، شادتر، با اخلاق‌تر و فراهم‌نمودن فضایی با معنویت بیشتر و اسلامی‌تر دعا کنیم و در سال جدید، بدان عمل نماییم تا بلکه هنرمند آسمان و زمین، خداوند منان، به دعا و صدای مسالت جمعی ما عنایت خاصه فرماید و دانشگاه مازندران، که به فضل الهی در مسیر ترقی و پیشرفت قرار گرفته است، سریع‌تر به آمال و آرزوهای بزرگ خویش و جایگاه شایسته و والا در سطح کشور و جهان، دست پیدا کند.

       در این روزهای سخت که مردم وطنم و نیز جهانیان با خطر بزرگ بیماری ویروس کرونا مواجه شده‌اند، از خداوند قادر و متعال سلامتی تمامی بیماران را خواستارم و قدردانی و سپاس فراوان خویش را تقدیم پرستاران و پزشکان و همه‌ی دست‌اندرکاران پرتلاش و مجاهد مقابله با این ویروس منحوس می‌نمایم.

       از خداوند منان برای آنهایی که از میان ما پر کشیدند و به ملکوت اعلی پیوستند، به‌خصوص سردار سرافراز سپاه اسلام شهید سپهبد قاسم سلیمانی، علو درجات و جایگاهی رفیع در عالم بالا مسالت دارم.

        از همه آنهایی که برای توسعه و گسترش دانش و فرهنگ این مرز و بوم و به‌ویژه دانشگاه بزرگ مازندران دل می‌سوزانند و گام‌های موثری بر می‌دارند، از صمیم قلب تشکر و سپاس‌گزاری می‌کنم.

       بر خود لازم می‌دانم تا زحمات، تلاش‌ها و اهتمام بی‌بدیل تمامی همکاران ارجمندم و البته دانشجویان گران‌قدر دانشگاهم را در سال گذشته، قدر نهاده و سال جدید را نقطه عطفی برای ایران و ایرانیان، سرشار از صلح، سلامت، سعادت، شادمانی و نشاط، موفقیت، سربلندی و  معنویت، در سایه‌سار الطاف حق‌تعالی مسالت نمایم.

یا مقلب، قلب ما را شاد کن        یا مدبر خانه را آباد کن

       در پرتو الطاف ایزد منان،  نوروز فرخنده بر روزگار خرم‌تان مبارک و  بهار شوق‌انگیز بر قامت سبز وجودتان، شکوفه‌باران باد.

 

کوروش نوذری

رییس دانشگاه مازندران

 

 


٠٨:٥٠ - سه شنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥٣٠٢    /    تعداد نمایش : ٥٤٢