اخبار > آیین افتتاحیه انجمن ترویج زبان و ادب فارسی(شعبه مازندران)  چاپ        ارسال به دوست

با حضور رییس هیات مدیره انجمن ترویج زبان و ادب فارسی برگزار شد:

آیین افتتاحیه انجمن ترویج زبان و ادب فارسی(شعبه مازندران)

 

 

 

 

 

با حضور رییس هیات مدیره انجمن ترویج زبان و ادب فارسی برگزار شد:

آیین افتتاحیه انجمن ترویج زبان و ادب فارسی(شعبه مازندران)

        به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، انجمن ترویج زبان و ادب فارسی(شعبه مازندران) با حضور دکتر کوروش نوذری رییس دانشگاه مازندران، دکتر سید علی اصغر میرباقری فرد، دبیر شورای توسعه علوم انسانی و هنر و نیز رییس هیات مدیره انجمن ترویج زبان و ادب فارسی، دکتر قدسیه رضوانیان، مدیر انجمن ترویج زبان و ادب فارسی(شعبه مازندران)، اعضای هیات علمی حوزه علوم انسانی و دانشجویان رشته‌های علوم انسانی در سالن اجتماعات دانشکده علوم انسانی و اجتماعی برگزار شد.

       بر اساس این گزارش، در نشست یک روزه‌ای که به همین منظور برگزار شد، دکتر قدسیه رضوانیان، مدیر انجمن ترویج زبان و ادب فارسی(شعبه مازندران)، مقدمه‌ای در مورد سابقه این انجمن و پایه‌گذاران آن، ششمین همایش انجمن ترویج زبان و ادب فارسی در دانشگاه مازندران و سیاست‌های این شعبه با تاکید بر ارتباط با جامعه ارایه کرد.

       در ادامه این نشست، دکتر نوذری با اشاره به نقش انجمن‌های علمی در ایجاد انگیزه و نیز جهت‌دهی موثر تحقیقات علمی، از ظرفیت گروه زبان و ادبیات فارسی برای اعتلای فرهنگ ایرانی و حمایت‌های همه جانبه خویش از این انجمن سخن گفت. هم‌چنین دکتر میرباقری فرد به معرفی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی، تشریح فعالیت‌های آن طی سالیان بسیار، دلیل گسترش شعب و نیز توان علمی دانشگاه مازندران برای بسط و تقویت زبان، ادبیات و فرهنگ فارسی و ایرانی پرداخته و سیاست‌های راهبردی انجمن را تبیین نمود. 

       یادآور می‌شود: در این نشست، موضوعات مختلفی نظیر بررسی و تحلیل وضعیت علوم انسانی در دانشگاه‌ها و مولوی‌پژوهی و دنیای امروز مطرح و صاحب‌نظران پیرامون آن به بحث و تبادل نظر پرداختند. هم‌چنین اعضای شورای سیاست‌گذاری، این شعبه معرفی شده و احکام صادره به ایشان ابلاغ گردید..

اعضای شورای سیاست‌گذاری انجمن ترویج زبان و ادب فارسی(شعبه مازندران):

 1- دکتر علی اکبر باقری خلیلی 2- دکتر فرزاد بالو 3- دکتر غلامرضا پیروز 4- دکتر حسین حسن‌پور آلاشتی 5- دکتر مسعود روحانی 6- دکتر رضا ستاری 7- دکتر علی ماهفروزی(میراث فرهنگی) 8- دکتر مرتضی محسنی 9- دکتر آذرمهر نیکزاد( انجمن دوستداران حافظ بابل) 10- دکتر مسعود نورانی( اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی)

 

تصاویر بیشتر

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه‌های گروهی


١٩:٢٤ - چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥١٨٨    /    تعداد نمایش : ٥٩٧٣