اخبار > نمایشگاه آثار هنری ژوژمان پایان ترم صنایع دستی دانشکده هنر و معماری  چاپ        ارسال به دوست

به همت گروه صنایع دستی برگزار شد:

نمایشگاه آثار هنری ژوژمان پایان ترم صنایع دستی دانشکده هنر و معماری

 

 

 

 

 

به همت گروه صنایع دستی برگزار شد:

نمایشگاه آثار هنری ژوژمان پایان ترم صنایع دستی دانشکده هنر و معماری

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، نمایشگاه آثار هنری ژوژمان پایان ترم صنایع دستی دانشکده هنر و معماری، ارایه کار کارگاه‎های تخصصی رشته صنایع دستی و با حضور دانشجویان، اساتید، کارکنان و بازدیدکنندگان از رشته های مختلف دانشگاه در این دانشکده برگزار گردید.  

        بر اساس این گزارش، دکتر مصطفی رستمی مدیر گروه صنایع دستی این دانشکده با اشاره به این‌که رشته صنایع دستی یکی از رشته‌های زیبا، متنوع، پرکاربرد و کارآفرین هنری می‌باشد، شرط ورود به این رشته را علاقه‌مندی بسیار، پشتکار و ذوق هنری فراوان دانست و افزود: دانشجویان این رشته بعد از گذراندن گرایش‌های عمومی کارگاه‌ها شامل: بافت، تذهیب، نگارگری، جواهر، شیشه، سفال، چوب و ... بر حسب علاقه می‌توانند در سال چهارم، گرایش تخصصی خود را انتخاب نمایند. 

      وی افزود: کارگاه‌های تخصصی در نیم‌سال گذشته در قالب سه کارگاه جواهر، سفال و چوب ارایه شد. کارگاه جواهر با تدریس محسن طالبی شامل ساخت جواهرات فلزی با تلفیق سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی با استفاده از انواع تکنیک‌ها و کارگاه سفال با تدریس میثم عفتی شامل ساخت ظروف با تکنیک‌های متنوعی از سفال و سرامیک است. هم‌چنین کارگاه چوب با تدریس اشتراکی روح‌الله ارجمند و مایده واخیده شامل گرایش‌های متنوعی چون گره‌چینی، قواره‌بری، مجسمه‌سازی، منبت، ساخت ظروف و زیورآلات چوبی است. قالب مدرسان کارگاه های مذکور، پیشتر از دانشجویان رشته صنایع دستی دانشگاه مازندران بوده‌اند که پس از کار فراوان و کسب تجربه های علمی و عملی شایسته در کسوت هنرمند و استاد دروس کارگاهی صنایع دستی به خدمت می‌پردازند.

 

تصاویر بیشتر

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه‌های گروهی


٠٧:٠٢ - يکشنبه ٦ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٢٤٩٥٢    /    تعداد نمایش : ٨٧٤