اخبار > آیین گرامی‌‎داشت روز دانشجو  چاپ        ارسال به دوست

با حضور هیات رییسه دانشگاه برگزار شد:

آیین گرامی‌‎داشت روز دانشجو

 

 

 

 

 

با حضور هیات رییسه دانشگاه برگزار شد:

آیین گرامی‌‎داشت روز دانشجو

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، هم‌زمان با فرا رسیدن 16 آذر، آیین گرامی‌داشت روز دانشجو با حضور هیات رییسه دانشگاه و جمعی از دانشجویان و تشکل‌های مختلف دانشجویی در سالن همایش دانشکده هنر و معماری برگزار شد.

       بر اساس این گزارش، در این مراسم که با سخنرانی برخی مسئولان دانشگاهی و پخش کلیپ‌های مختلف با موضوع روز دانشجو همراه بود، از دانشجویان ممتاز در بخش‌های مختلف علمی، فرهنگی، قرآنی، ورزشی و ... با اهدای لوح تقدیر و جوایز نقدی، تجلیل به‌عمل آمد.

       در ذیل گزارشی از برگزاری این مراسم را ملاحظه فرمایید:

 

روز دانشجو، محصول نورافشانی شهیدان راه خدا است

       دکتر حیدر جانعلیزاده معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران، ضمن خیرمقدم به دانشگاهیان حاضر در مراسم، به روح بلند دانشجویان شهید در سراسر تاریخ خاصه آقایان قندچی، بزرگ‌نیا و شریعت رضوی را گرامی داشت.

       دکتر جانعلیزاده روز دانشجو را معنا و مصداق مشعشع از کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا عنوان کرد و افزود: در 16 آذر 1332، سه ستاره دانشگاهی در آسمان علم و عقل و عشق در مدار خدامحوری، عدالت‌طلبی، استکبار و استبدادستیزی، حریت، ایثارگری و عزت‌خواهی برای ملت عزیز ایران و همه آزادگان جهان به زیبایی درخشیدند و بر مناره بلند رشادت، اذان شرافت‌مندی و لبیک یا حسین سر دادند. پس خوب یادمان باشد که برگزاری آیین گرامی‌داشت روز دانشجو، محصول نورافشانی این شهیدان راه خدا و عندربهم یرزقون است.

       معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران ادامه داد: همه مدیران، حاکمان و دانشگاهیان یادشان باشد که اینجا ایران، سرزمین هزاران شهید لاله‌گون است که برای خدا و در راه تحقق عدالت، آزادی، استقلال، رفاه و آرامش مردم، خون خویش را نثار نمودند. پس وظیفه داریم که تلاش نماییم تا شیعه شهیدان باشیم. معتقدم پیرو شهیدان بودن در گرو بصیرت‌یابی از کنش، منش و سیره شهیدان و تعهد به شرافت شهدایی با انجام جهاد اجتماعی است.

تلاش دانشگاه در راستای دریافت مجوز پردیس پارک علم و فناوری ظرف یک سال آینده

       بر اساس این گزارش، دکتر علیرضا خصالی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران در این مراسم با اشاره به تلاش مسئولان دانشگاه در راستای ارتقا به دانشگاه نسل سوم، لازمه انتقال از دانشگاه نسل 1 به نسل 3 را روابط بین‌المللی، تعاملات و ارتباطات علمی با دانشگاه‌های دنیا و دانشگاه کارآفرین دانست.

       دکتر خصالی موضوع آموزش را یکی از مقدمات رسیدن به یک دانشگاه معتبر عنوان کرد و با تاکید بر این که مسئولان در ریل‌گذاری قطار دانشگاه به گونه‌ای عمل خواهند کرد که به مقاصد و مولفه های دانشگاه نسل 3 منجر شود. توجه به کارآفرینی و تقویت مرکز رشد و فناوری دانشگاه را بسیار حایز اهمیت خواند و از تلاش دانشگاه در راستای دریافت مجوز پردیس پارک علم و فناوری ظرف یک سال آینده خبر داد.

         معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، فعالیت دانشجویان در تولید علم را برای دانشگاه بسیار مهم ارزیابی کرد و از اعطای پاداش چاپ مقاله برای دانشجویان مقطع دکتری خبر داد که علاوه بر تولید علمی موظف، موفق به تولید مقاله‌ isi  که ضریب تاثیر آن از میانگین ضریب تاثیر بیشتر باشد، و از آن، به‌عنوان گامی مهم در این راستا یاد کرد و بر حرکت دانشگاه در دست‌یابی به‌یک رتبه معتبر علمی و جذب دانشجویان خارجی به‌عنوان پیامد مثبت این اقدام، تاکید کرد.

        دکتر خصالی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به‌جوان‌گرایی در بدنه مدیریتی دانشگاه، انرژی جوان را در مسیر ارتقای دانشگاه بسیار موثر دانست و از فعالیت گسترده در حوزه جذب دانشجوی فوق دکتری و تقویت گروه های پژوهشی از طریق جذب اعضای هیات علمی پژوهشی به‌عنوان دو گام مهم و اساسی در راستای ارتقای دانشگاه نام برد.

 

دانشجو، نیروی امید یک کشور و اداره‌کننده فردای آن است

          به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، حجت‌الاسلام مستقیمان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران، در مراسم گرامی‌داشت روز دانشجو با اشاره به آزادمنشی و حریت نیروی جوان و دانشجو، مطالبه‌گری را در کنار جویای علم بودن از وظایف دانشجویان دانست و بر لزوم دارابودن زبان تشکر در کنار مطالبه‌گری تاکید کرد.

        حجت‌الاسلام مستقیمان، انقلابی‌گری را یکی از ارکان هر شهروند ایرانی به‌ویژه دانشجویان دانست و با تاکید بر این که دانشجو، نیروی امید یک کشور و اداره‌کننده فردای آن است، از دانشجویان خواست که در برابر مشکلات بایستند و مدافع ارزش‌های انقلاب باشند.

وظیفه همه ما خدمت به‌دانشجو است باید نهایت احترام را به‌دانشجو بگذاریم که وظیفه شرعی ما است

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، دکتر ولی‌الله دبیدی روشن معاون دانشجویی دانشگاه طی سخنانی، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای 16 آذر، گزارشی از فعالیت‌های انجام شده و برنامه‌های آتی معاونت دانشجویی را برای حاضران بیان کرد.

        دکتر دبیدی با بیان این مطلب که اکثر مشکلات موجود، مشکلات ریشه‌ای بوده، بیان داشت: ما واقعا از ریشه مشکل داریم مشکلات معیشتی که اضافه شد نه تنها دانشجو بلکه بخش اعظم جامعه را در برمی‌گیرد. این مشکلات نیاز به مساعدت‌های ویژه دارد تا بتوانیم از این مرحله عبور کنیم.

       معاون دانشجویی دانشگاه مازندران، حوزه دانشحویی را بسیار حساس و پرکار معرفی کرد و ادامه داد: برای اینکه دانشگاه بتواند در این حوزه موفق شود، لازم است که تمام بخش‌های آن باهم کار کنند و ما در این مسیر به‌حمایت همه دانشجویان عزیز نیاز داریم.

         دکتر دبیدی در بخش دیگری از سخنانش، یکی از بخش‌های مهم این معاونت را بخش تربیت بدنی عنوان کرد و افزود: متاسفانه وضعیت فعالیت دانشجویان ما مناسب نیست. هیچ‌کدام از این مقاطع در آزمون ما نتوانستند کف فعالیت در روز را داشته باشند. بخش اعظم دانشجوها به سمت بی‌تحرکی و افسردگی می‌روند. من فکر می‌کنم در این بخش باید از مباحث تئوریک خارج و وارد راهکارهای عملی شویم.

      معاون دانشجویی دانشگاه مازندران، شرط گذر دانشگاه از مشکلات و حرکت به‌سمت پیشرفت را باهم بودن و باهم حرکت کردن دانست و خطاب به دانشجویان حاضر در مراسم گفت: در این شرایط مالی و اقتصادی کشور حساس باشید. تمام چیزهایی که در دانشگاه داریم همه اموال شما است. ما در مهرماه 111 هزار پرس سفارش غذا داشتیم(بخشی مربوط به کارکنان بود) که فقط 93 هزار پرس خورده شد. اگر هزینه یک‌پرس غذا برای دانشجو 1200 تومان است برای دانشگاه 16500 تومان است. در یک‌ماه ما 300 میلیون دور ریز غذا داشتیم که اگر این را صرفه‌جویی می‌کردیم مشکلات ما حل می‌شد. این همان مسئولیت‌پذیری است که ما از شما انتظار داریم مشکلات ما به برخی مسایل ساده برمی‌گردد.

       دکتر دبیدی راهکاری هم برای رفع این مشکل ارایه کرد و گفت: انشاءالله به‌زودی یک سبد درست می‌کنیم که اگر به غذا نرسید، غذای خود را بفروشد که اگر کسی رزرو نکرده بود بتواند این غذا را رزرو کند. همه این‌ها برای رضایت‌مندی شما است. وظیفه همه ما خدمت به‌دانشجو است که برای کلاس‌های آموزشی آن‌ها را آماده کنیم باید نهایت احترام را به‌دانشجو بگذاریم که وظیفه شرعی ما است. انشاءالله این اتفاق بیافتد. آن‌چیزی که ما را به مقصد می‌رساند عزم و اراده است. ما باید کارهای خود را انجام دهیم اگر باهم باشیم، این اتفاق حتما خواهد افتاد.

       عضو هیات رییسه دانشگاه مازندران در پایان سخنانش گفت: باتوجه به فرسودگی خوابگاه‌ها، مسایل ایمنی جامعه و تقاضای قابل‌توجه دانشجویان برای خوابگاه‌های دولتی،  باحمایت اعضای هیات رییسه در حال پیگیری احداث چند بلوک خوابگاهی برای دختران و پسران به روش BOT هستیم. هم‌چنین برای گسترش فضاهای سرپوشیده دانشگاه پیمانکار سوله ورزشی چندمنظوره خوابگاه امام حسین(ع) مشخص و به‌زودی عملیات اجرایی پروژه آغاز خواهد شد‌.

 

تصاویر بیشتر

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه های گروهی

 


١٤:٠١ - شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٤٤٢٩    /    تعداد نمایش : ١٨١٧