چاپ        ارسال به دوست

رییس دانشگاه مازندران در دومین کنفرانس بین المللی مدیریت صنعتی :

تنها چیزی که باعث تمایز و اختلاف بین غرب و شرق شد فقط در یک کلمه خلاصه می شود، مدیریت!

 

 

         به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، دومین کنفرانس بین المللی مدیریت صنعتی در روزهای 30 و 31 فروردین 96 به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار گردید.
      بنابر این گزارش، دکتر سید خلاق میرنیا در مراسم افتتاحیه این مراسم با بیان این مطلب که زمان هایی که در ایران یا شرق بحث علم و عالم و توسعه و تکنولوژی بود، در غرب و اروپا خبری نبود افزود: آمریکا که اصلا قدمت 500 ساله دارد و قدمت زیادی ندارد. الحمد الله کشور ما به لحاظ منابع زیر زمینی و رو زمینی از اروپا منابع بیشتری دارد، پس به لحاظ منابع مشکلی نداریم. پس چرا آمریکا و اروپا با حدود 500 سال عمر علمی اینگونه پیشرفت کرده و ما هنوز به قدر کافی پیشرفت نکرده ایم. این اختلاف از چیست؟
       دکتر میرنیا افزود: چرا نیرو های ما با این منابع کارایی ندارند و مشکل دارند؟ ولی وقتی به آمریکا و اروپا می روند خیلی کارا و فعال می شوند؟ این مشکل در چیست؟ چطور این بذر در اینجا سبز نمی شود ولی آنجا می شود؟ مشخص است مشکل بذر نیست، مشکل زمینه و خاک است! من فکر می کنم تنها چیزی که باعث این تمایز و اختلاف بین غرب و شرق شد فقط در یک کلمه خلاصه می شود، مدیریت! آن زمانی که صنعت خودرو در اواخر دهه ی 40 به ایران وارد شد در کره خبری نبود. اما الان بعد از این مدت خودروسازی دو کشور را مقایسه کنید. در جنگ جهانی دوم ژاپن متحمل خسارات زیادی شد. 7-8 سال بعد اولین رادیو ترانزیستوری در ژاپن راه اندازی می شود. امروزه حتی آمریکا نیز به لحاظ قدرت اقتصادی و تیزهوشی  و تکنولوژی از ژاپن ترس دارد. ولی ما هنوز باید دنبال کلاشینکف و .. باشیم .
       رییس دانشگاه مازندران مشکل اصلی این مسایل را در مدیریت دانسته و ادامه داد:  چون در آن کشور ها ایده آل توسعه است، فرهنگ توسعه است، هدف گذاری توسعه است. هیچ چیز را در مقابل توسعه بر نمی تابند. همه چیز را فدای توسعه می کنند، رفاقت، دوستی ، فامیل و .. معنا ندارد. هر کس کار درست انجام دهد، محترم است.

 

 

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه های گروهی١١:٢٠ - جمعه ١ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٦٥٢    /    تعداد نمایش : ٦١٢