چاپ        ارسال به دوست

در ایام الله پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار گردید؛

چهل ونهمین نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه مازندران در قالب بازدید علمی از دستاوردهای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

 

 

 

 

 

 

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، دفتر هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه مازندران در طلیعه سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند نظام مقدس جمهوری اسلامی، چهل و نهمین نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه مازندران را در قالب بازدید علمی از دستاوردها و توانمندی های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران(ناوگان شمال در منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در بندرانزلی) در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 20 و21 /11 /1395 با حضور هفتاد نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران برگزار کرد.

       در ابتدای این مراسم، ناخدا باقری فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ضمن خیرمقدم به اساتید دانشگاه مازندران، توضیحات مبسوطی از بدو استقرار ناوگان شمال تا به حال به اساتید و نخبگان دانشگاه مازندران ارایه کرد.
       ناخدا باقری با اشاره به اینکه دستاورد های اخیر نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مرهون رهنمودهای ارزشمند مقام معظم رهبری و تکیه بر استعدادها و ظرفیت های جوانان معتقد و مستعد این مرز و بوم می باشد خاطرنشان کرد: با تکیه بر همین  اصول، نیروی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، جمله «ما می توانیم» ملت غیور و سرافراز ایران را برای دنیا به خوبی به اثبات رسانید.

        در ادامه این مراسم حجت الاسلام رحیمیان رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مازندران و مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران، ضمن بیان این مطلب که امروزه به برکت پیروزی نظام مقدس اسلامی شاهد دستاورد های عظیم علمی، فناوری، پژوهشی، نظامی و ... می باشیم، گفت: این دستاوردها در مقایسه با رژیم گذشته، نشان دهنده پیشرفت های خیره کننده در ابعاد مختلف می باشد، که این امر موجبات عزت مندی و اقتدار نظام و بوجود آورنده نقش تعیین کننده جمهوری اسلامی ایران، نه تنها در منطقه بلکه در معادلات جهانی شده است.

       رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مازندران در بخش دیگری از سخنانش به نقش دانشگاهیان در تبیین و تشریح این دستاوردها و پیشرفت ها به اقشار مختلف جامعه اشاره کرد و افزود: امروزه شاید بسیاری از این پیشرفت ها بنا به دلایلی به خوبی در جامعه منعکس نشده است و نسل جوان امروزی به دلیل عدم شناخت صحیح از شرایط موجود و نیز عدم آگاهی کافی از شرایط و اوضاع کشور در قبل از انقلاب، دچار شبهه هایی گردد که نقش ما دانشگاهیان در این شرایط بسیار تعیین کننده می باشد و با انتقال اطلاعات از روش های گوناگون نظیر بازدید علمی اخیر به جوانان خصوصا جوانان دانشگاهی، می توانیم نقش مهمی در تنویر افکار عمومی نسبت به دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و نیز پاسداشت این  ارزش های متعالی داشته باشیم.

       یادآور می شود: در این بازدید علمی اساتید و نخبگان دانشگاه مازندران از نزدیک با قسمت های مختلف یک ناو صد درصد بومی و ساخت داخل آشنا شدند. همچنین در ادامه اساتید دانشگاه مازندران از صنایع دریایی شهید تمجیدی و نیز باغ موزه نیروی دریایی ارتش بازدید کردند .


روابط عمومی دانشگاه مازندران
امور رسانه های گروهی


١٠:١٨ - يکشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ١٢١٧٧    /    تعداد نمایش : ١٦٣٢